Little Known Facts About konferencja dla higienistek stomatologicznych.
Little Known Facts About konferencja dla higienistek stomatologicznych.
Blog Article
Kwestia ustawicznego rozwoju zawodowego asystentek i higienistek stomatologicznych została szczegółowo opisana w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19 kwietnia 2024 r. w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego osób wykonujących niektóre zawody medyczne. Określono w nim dopuszczalne formy samokształcenia przedstawicieli zawodów medycznych, liczbę punktów edukacyjnych za poszczególne formy ustawicznego rozwoju zawodowego wraz z dokumentami potwierdzającymi ich realizację, liczbę punktów niezbędnych do zaliczenia obowiązku doskonalenia zawodowego oraz wzór karty rozwoju zawodowego osoby wykonującej zawód medyczny.
Z pewnością radziłbym wszystkim Paniom uzbroić się w cierpliwość, bo procedury legislacyjne zwykle trwają długo i nie zawsze nadążają za szybko zmieniającą się rzeczywistością. Ku przypomnieniu, jeśli tego jeszcze nie zrobiłyście, muszą Panie uzyskać wpis do Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego. Z tym wiąże się także wymóg pozyskiwania punktów edukacyjnych, które poświadczają podnoszenie przez Was kwalifikacji, uzyskiwanie nowych umiejętności praktycznych.
Jego pasja i doświadczenie sprawiają, że jest cenionym specjalistą i niezależnym higienistą stomatologicznym w Turynie.
To największe w kraju wydarzenie dedykowane asystentkom i higienistkom stomatologicznym co roku przyciąga setki uczestniczek z całej Polski, pragnących rozwijać swoje kompetencje i budować silną zawodową społeczność. Organizowany od ponad […]
Każda asystentka i higienistka stomatologiczna – zgodnie z ustawą – ma obowiązek zgromadzenia w trwającym five lat okresie rozliczeniowym 200 punktów edukacyjnych za udział w tego typu wydarzeniach. Jeżeli asystentka lub higienistka uzyskała wpis do Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego jeszcze w 2024 r.
zakresu czynności zawodowych asystentek i higienistek. – Wszystko wskazuje na to, że rozporządzenie wejdzie w życie dopiero po wakacjach. Gdy ukazał się jego projekt, przedstawiciele wszystkich fifteen uwzględnionych w ustawie zawodów zaczęli zgłaszać do niego uwagi. Ostatecznie wpłynęło ich ponad one thousand, a ministerstwo jest na etapie ich „przerabiania”
Treści zamieszczane w sekcji dla lekarza mogą zawierać między innymi informacje na temat wyrobów, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów.
Jednym z ingredientów ustawy o niektórych zawodach medycznych jest załącznik, w którym określono, jaki wykształcenie i kwalifikacje uzyskane w systemie oświaty musi mieć osoba wykonująca zawód asystentki lub higienistki stomatologicznej. – Ustawa wejdzie w życie 26 marca 2024 r. Do tego czasu warto ją zweryfikować, by mieć pewność, że gdy obudzimy się w nowej rzeczywistości normatywnej, będziemy pracować na podstawie i granicach przepisów prawa – mówiła podczas webinaru „Asystentka i higienistka 2.
– Nowa ustawa przesądziła, że asystentka i higienistka stomatologiczna są w pełni zawodami medycznymi. Ponoszą więc te exact ryzyka, co lekarze dotychczas odpowiadający na różnych polach wobec swoich pacjentów
Takie informacje często pomagają witrynie działać zgodnie z oczekiwaniami odwiedzających. Mimo, że zebrane dane nie służą identyfikacji Twojej tożsamości, pozwalają nam zapewnić znacznie lepiej spersonalizowane doświadczenie. Szanujemy Twoje prawo do prywatności, więc możesz w dowolnym momencie wyłączyć określone rodzaje plików cookie.
*Niespełnienie tego warunku może spowodować opóźnienia w zaksięgowaniu opłaty, a w konsekwencji nawet wykluczyć Państwa udział w konferencji.
Na podstawie swojego doświadczenia przekazuję kursantom informacje dot. skutecznych rozwiązań w pracy z pacjentami. Na kursie dla higienistek stomatologicznych oraz ich asystentek poznasz tajniki związane z nowoczesnymi aspektami pracy w zawodzie. Na zajęciach dzielę się z uczestnikami szkoleń technikami oraz świeżymi trendami w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej i przygotowuję ich do samodzielnego prowadzenia pacjenta
Używamy plików cookie do gromadzenia i analizowania informacji o użytkownikach tej witryny. Używamy tych informacji do ulepszania treści, spotkanie higienistek reklam i innych usług dostępnych na stronie.
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego osób wykonujących niektóre zawody medyczne, w tym asystentek i higienistek stomatologicznych. Określono w nim dopuszczalne formy samokształcenia przedstawicieli zawodów medycznych, liczbę punktów edukacyjnych za poszczególne formy ustawicznego rozwoju zawodowego wraz z dokumentami potwierdzającymi ich realizację, liczbę punktów niezbędnych do zaliczenia obowiązku doskonalenia zawodowego oraz wzór karty rozwoju zawodowego osoby wykonującej zawód medyczny.